Dainese Axial Pro IN motoros csizma teszt
- MotoClean
- 2024. febr. 14.
- 2 perc olvasás
Korábban már írtunk az Alpinestars csúcskategóriás csizmájáról, amiről ha lemaradtál megtalálod előző bejegyzéseink között, most viszont a Dainese felsőpolcos csizmáját vesézzük ki kicsit jobban...a csizmát, amit többek között Rossi is használ évek óta.
Az egyedi tervezésű csizma 1997-ben debütált, és hamarosan megkapta a máig jól ismert karbon alapú bokavédő rendszert, az Axial Distortion Control System-t.
Ez a rendszer egy csizmán belüli, méreteiben nagyon kompakt védelmi mechanizmus, ami megakadályozza a boka rendellenes elmozdulását, valamint a vádli és sípcsont részeket is védi.

A karbon összetevőknek köszönhetően a csizma súlya rendkívül alacsony, aminek szintén egy biztonsági következménye van. Kisebb tömeg, kisebb centrifugális erő, ami hat a versenyzőre egy highside esés során, vagyis kisebb erővel csapódik a földhöz a pilóta.
A csizma kompaktságának köszönhetően minimalizálja annak az esélyét, hogy esés vagy csúszás közben megakadjon valamiben, további sérüléseket okozva ezzel.
A Dainese ruhák alsó részén elhelyezett belső tépőzárakkal tovább tudjuk fokozni a csizma rögzítését, a tépőzárak belülről tartják helyén a legkeményebb szituációkban is.
Megtalálható még rajta, az ezen a szinten kötelezőnek mondható cserélhető titánium orrkoptató, valamint masszív sarokvédő is.

A külső csizma anyaga egy szintetikus bőrből készül, ami kevésbé kényes az ápolásra, mint a valódi bőr, de gondozásmentesnek ezt sem nevezném.
Számomra a szellőzésével eddig nem akadt probléma, nagyobb nyári hőségben is elviselhető, bár tény, hogy vannak jobban és több szellőzővel ellátott darabok is a piacon, de kielégítőnek mondanám.
Személyes véleményem, hogy pályázás közben szinte egy utcai cipő kényelmével és kompaktáságával ér fel a csizma, ezzel szemben a legmagasabb védelmet biztosítva lábunknak.

Hátránya, hogy teljes mértékben, csak a Dainese ruháival használható, valamint a fel-levétel is körülményesebb hagyományosabb társainál. Viszont, amire kitalálták, pályázásra az egyik legjobb darab.
Természetesen a csúcstechnológiának megvan az ára, közel sem mondható olcsónak, de ha több hónapnyi rehabilitációtól kímél meg minket egy esetleges baleset során, akkor úgy gondolom, hogy megéri az árát.
Comments